Większość osób wie czym są dotacje unijne, ale niestety jest pewna grupa kosztów, których zwyczajnie nie da się sfinansować przy udziale dotacji np. zakupu towaru, środków transportu, prac remontowych, czy też środków na tzw. „obrót” w firmie.

Jednym z ograniczeń, które też determinuje inwestora jest „czas”, bowiem korzystając z dotacji musimy czekać na konkurs, aby móc złożyć wniosek, a następnie znowu czekać ok. 4-5 miesięcy na procedurę oceny wniosku, aby wiedzieć, czy otrzymamy dotację. Czasami nie możemy sobie na to zwyczajnie pozwolić i musimy zadziałać dość szybko. Gdyż brak kapitału blokuje rozwój, a firma dzięki dodatkowym środkom finansowym może efektywniej adaptować się do zmian rynkowych, których nie da się uniknąć w stosunkowo trudnych gospodarczo czasach.

Pożyczka unijna stanowi w tym przypadku dla inwestora korzystną alternatywę patrząc na to co obecnie dzieje się na rynku finansowym i jak wyglądają „koszty” pożyczenia pieniędzy z banku komercyjnego.

Poniżej kilka istotnych rzeczy na temat pożyczek unijnych, które przybliżą tę formę finansowania i miejmy nadzieję zachęcą Was do skorzystania z niej.

Do kogo kierowane są pożyczki unijne?

Pożyczki unijne są przeznaczone dla różnych grup odbiorców, m.in. przedsiębiorców zarówno tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki na rynku oraz osób niepracujących i nieaktywnych zawodowo, które dzięki otrzymanemu wsparciu mogą rozpocząć działalność gospodarczą.

Na jaki cel są przeznaczane pożyczki unijne?

  • Bieżący
  • Inwestycyjno-obrotowy
  • Płynnościowy
  • Antyinflacyjny

Co możemy sfinansować pożyczką unijną?

  • zakup środków trwałych, takich jak maszyny i urządzenia, w tym również środków transportu
  • budowę, rozbudowę, adaptację lub remont budynków, lokali usługowych i handlowych
  • adaptację pomieszczeń i ich wyposażenie czy specjalistyczne oprogramowanie IT, które rozbuduje informatyzację wewnętrzną w firmie
  • „obrót” tj. towar, surowce, materiały do 50% wartości pożyczki
  • inwestycje związane z rewitalizacją, termomodernizacją i zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach, wielorodzinnych budynkach mieszkalnych i sektorze publicznym
  • bieżącą działalność gospodarczą z zapewnieniem płynności finansowej

Pożyczki unijne to obecnie finansowanie na korzystniejszych warunkach niż rynkowe. Jeśli szukasz tej formy wsparcia dobierzemy Ci odpowiedni produkt szyty pod Twoje inwestycje.

Zajmujemy się wszystkim od początku do końca, ściągając z Twoich barków szereg czasami bardzo skomplikowanych i czasochłonnych formalności.

Właściwe przygotowanie wniosku o pożyczkę to nie wszystko. Zapewne zależy Ci na tym, by nic później nie mogło ograniczać Twoich działań, dlatego zaufaj specjalistom i ciesz się spokojem. Wiele firm nam już zaufało, dołącz do nich i zrealizuj swoje plany rozwoju biznesu.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

pod nr tel. 55 641 58 44 lub +48 536 809 937

lub mailowo: biuro@cdk-dotacjeunijne.pl

 

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *